Školní knihovna

Děvčata a chlapci,
chcete si půjčit knihu, přečíst si časopis, poslechnout si muziku, potřebujete si napsat referát, dovědět se něco zajímavého, potřebujete si vyhledat něco na internetu? Navštivte školní knihovnu.
Správkyní školní knihovny je paní Hana Laubová, která vám ráda a ochotně poradí při výběru knih.
Chlapci a děvčata, přijďte si vybrat svého oblíbeného autora. Těším se na vás.

Návštěvní hodiny:    pondělí - pátek    12,00 - 13,30 - pouze pro žáky 1. - 5. ročníku a členy klubu
                                                                    13,30 - 16,00 - pro všechny žáky 1. - 9. ročníku

Knihovna nabízí tyto služby:
  • Půjčování knih, časopisů a novin, CD, videokazet
  • Vyhledávání informací na počítačích s připojením k internetu
  • Studijní prostředí s čtenářskými koutky pro žáky 1. i  2. stupně ZŠ
  • Informační a poradenské služby ohledně vyhledávání informací
  • Objednávky knih a učebnic z knižního klubu
  • Spolupráce se školním klubem - pondělní filmový klub

Projekty, které podporujeme:

Vybavenost školní knihovny je na velmi vysoké úrovni. Žáci mají k dispozici 12 počítačů s bezplatným připojením na internet, multifunkční zařízení pro tisk a kopírování a radiomagnetofon s CD k poslechu hudby.

Ve školní knihovně si čtenáři mohou vybrat ze 3 200 titulů knih, některých časopisů a novin. Fond knihovny tvoří převážně beletrie klasických českých a světových autorů. Pohádky, básně, povídky, encyklopedie, naučná literatura, mimočítanková četba a dobrodružná literatura. Velmi využívanou částí fondu jsou naučné slovníky a velké obrázkové encyklopedie půjčované pouze presenčně.
Výpůjční doba knižního titulu je 14 dní, ale je možné dobu výpůjčky po dohodě prodloužit.

Řád školní knihovny a informačního centra   (PDF, 199kB)

Ve školním roce 2013 /14 navštívilo informační centrum a školní knihovnu v průměru 950 žáků za měsíc. Celkem bylo vypůjčeno ve volném výběru 1526 knižních titulů.

Do vyhlášené soutěže o Nejlepšího čtenáře 2014/15 se přihlásilo celkem 32 čtenářů. Soutěž bude vyhodnocena v červnu a nejlepších pět čtenářů obdrží knižní odměny.

Časopisy: Sluníčko, Mateřídouška, ABC, 21.století Junior,
                    Učitelské