Máte doma předškoláka?

Zápis do 1. tříd  pro  školní rok  2018/2019 se bude konat ve středu  4. 4. 2018 od 13,00 - 17,00 hodin
                                                                                              a ve čtvrtek 5. 4. 2017 od 14,00 - 16,00 hodin.
Akce, na které vás srdečně zveme:
                         2. 10. 2017 od 16,00 hodin - Zábavné sportovní odpoledne
                         20. 11. 2017 - Den otevřených dveří a Jarmark pětadvacítky

školačka   Proč si vybrat 25. ZŠ v Plzni?

•       - možnost výběru tříd s rozšířenou výukou
  •        tělesné výchovy, hudební výchovy a výtvarné výchovy
  •       - nácvik počátečního čtení analyticko-syntetickou metodou
  •       - výuka anglického jazyka již od 1. ročníku
          - široký výběr zájmových kroužků pro žáky 1. - 9. ročníku
          - možnost využití školní logopedky
          - vzájemná úcta a respektování ve vztahu učitelé - žáci
          - sportovně ozdravné pobyty a pobyty s uměleckým zaměřením
            (5 dnů - pondělí až pátek)
          - návaznost uměleckého vzdělávání na 4. základní umělecké škole,
             která sídlí na stejné adrese jako naše škola
  •       - školní jídelna, družina, klub a knihovna v budově školy
          - provoz školní družiny je zajištěn od 6,00 do 17,00 hodin
          - výběr ze tří jídel ve školní jídelně
          - dvě tělocvičny pro sportovní využití žáků a sportovní hřiště s umělým povrchem
          - pro hudební obor i pro divadelní a dramatické kroužky koncertní sál v budově školy
          - pro výtvarný obor učebna výtvarné výchovy a keramická dílna
          - využití relaxačního centra v budově školy již od 1. ročníku (vířivky a infrasauna)
          - bezbariérový přístup do základní i základní umělecké školy

Plnění povinné školní docházky

MŠMT upozorňuje na změnu termínu zápisu k povinné školní docházce.

Zápisy se budou na všech základních školách konat v období od 1. dubna do 30. dubna . Nový termín zápisů byl zaveden poslední novelou školského zákona.

Zápis dětí do základních škol vychází z ustanovení zákona č. 561/2004 Sb., o předškolním, základním, středním, vyšším odborném a jiném vzdělávání (školský zákon), ve znění pozdějších předpisů, kde je specifikován takto (§ 36 školského zákona ve znění účinném od 1.1.2017):

Povinná školní docházka začíná počátkem školního roku, který následuje po dni, kdy dítě dosáhne šestého roku věku, pokud mu není povolen odklad. Dítě, které dosáhne šestého roku věku v době od září do konce června příslušného školního roku, může být přijato k plnění povinné školní docházky již v tomto školním roce, je-li přiměřeně tělesně i duševně vyspělé a požádá-li o to jeho zákonný zástupce. Podmínkou přijetí dítěte narozeného v období od září do konce prosince k plnění povinné školní docházky podle věty druhé je také doporučující vyjádření školského poradenského zařízení, podmínkou přijetí dítěte narozeného od ledna do konce června doporučující vyjádření školského poradenského zařízení a odborného lékaře, která k žádosti přiloží zákonný zástupce.

Zákonný zástupce je povinen přihlásit dítě k zápisu k povinné školní docházce, a to v době od 1. dubna do 30. dubna kalendářního roku, v němž má dítě zahájit povinnou školní docházku.

Odklad povinné školní docházky

Rodiče si často položí otázku, zda je jejich dítě zralé pro vstup do základní školy, zda je schopné zvládnout nároky spojené s výukou.
Pokud mají rodiče nějaké pochybnosti, mohou se poradit s učitelkou v mateřské škole, s dětským lékařem, popřípadě požádat pedagogicko-psychologickou poradnu o orientační vyšetření školní zralosti, které rodičům může pomoci při uvažování o odkladu školní docházky.
Rodiče se také mohou poradit s učitelem základní školy při zápisu do školy.

Není-li dítě tělesně nebo duševně přiměřeně vyspělé a požádá-li o to písemně zákonný zástupce dítěte v době zápisu dítěte k povinné školní docházce podle § 36 odst. 4, odloží ředitel školy začátek povinné školní docházky o jeden školní rok, pokud je žádost doložena doporučujícím posouzením příslušného školského poradenského zařízení a odborného lékaře nebo klinického psychologa. Začátek povinné školní docházky lze odložit nejdéle do zahájení školního roku, v němž dítě dovrší osmý rok věku.

Jak trávíme volný čas o víkendu?

Sport, turistika, hry venku44%
Knížka, ruční práce, hud.nástroj15%