Vedoucí školní jídelny: Zdeňka Paulová
 378 028 484-5

Vedoucí kuchařka:
 Michaela Jandíková

Kuchařky: Jaromíra Jílková, Nataliia Dziamko, Jiřina Martínková, Lenka Prodovská, Monika Šťastná, Michaela Štěpánovská, Miloslava Trávníčková

jidelna2

jidelna1

Prostorná, nově rekonstruovaná školní jídelna je umístěna přímo v budově školy. Všichni strávníci mají možnost si vybrat ze tří jídel (polévka + 2 teplá jídla a salát). Průběžně v měsíci jsou saláty, ovoce, kompoty, jogurty, pudink, šlehaný tvaroh, moučníky, pomazánky. Odhlašování oběda nebo volba jídla se provádí prostřednictvím identifikačního čipu, Plzeňské karty nebo přes internet. Aktivaci objednávání stravy přes internet provede vedoucí ŠJ na žádost strávníka. Jestliže si salát zvolí méně než 20 strávníků, bude jim automaticky nastaveno 1. jídlo. Množství pokrmů (PDF, 165kB)

V naší školní jídelně nabízíme veřejnosti možnost odběru obědů.

Cena celého oběda je 67,-Kč. (od 1. 7. 2017)

Obědy jsou vydávány v době od 11,00 do 11,45 hodin do vlastních nerezových jídlonosičů (vchod z Chválenické ul. do areálu školy). Podrobnější informace poskytne vedoucí školní jídelny .

Placení stravného

Podle §5 odst. 4 vyhlášky č. 107/2005 Sb.o školním stravování může zařízení školního stravování vybírat zálohy na stravné pouze na 2 měsíce dopředu.

Možnosti platby:

1. Inkasní způsob – svolení k inkasu z Vašeho účtu a o placení obědů se bude starat vedoucí ŠJ (přihlášku ke stravování si vyzvedněte v kanceláři ŠJ nebo ji najdete na internetových stránkách školy).

2. Složenka – zaplacení složenky typu A na poště a odevzdání dokladu vedoucí ŠJ do konce stávajícího měsíce

3. Vklad hotovosti v bance – zaplacení v bance a odevzdání dokladu vedoucí ŠJ stejně jako u složenky z pošty.

4. Internetové bankovnictví - provedení jednorázového převodu na účet ŠJ a odevzdání dokladu vedoucí ŠJ.

Nutno platit včas, protože do stravování je každý započítán od druhého dne po připsání částky na účet ŠJ (částka je vyvěšena na nástěnce u kanceláře ŠJ vždy po 15. dni daného měsíce).

Objednávání a odhlašování obědů

V naší školní jídelně je možnost objednávání a vyzvedávání obědů pomocí čipů nebo Plzeňské karty. Čip stojí 140,- Kč (vč. DPH). Tuto částku zaplatíte na účet školní jídelny 11433311/0100 a doklad o zaplacení odevzdáte vedoucí ŠJ, která Vám čip vydá (čipy se zpět nevykupují). Pokud se rozhodnete používat Plzeňskou kartu, musí Vám ji vedoucí ŠJ aktivovat, tzn. číslo karty uloží do počítače (na kartě není třeba Kč).

Dále je možno objednávat (i odhlašovat) stravu přes internet. Tuto službu získáte po přihlášení do elektronického informačního systému Žákovská pro rodiče i žáky. Podmínkou je aktivace přístupu u vedoucí ŠJ.
První druh oběda má každý strávník automaticky objednán. Objednává si pouze druhý a třetí oběd.

Změny v objednávkách lze provádět v boxu nebo přes internet. Vzhledem k tomu, že jídelníček je zapsán vždy na celý měsíc, může si každý strávník včas navolit. Případné změny lze ale provádět maximálně 2 dny před výdejem, tzn. v PO na ST, v ÚT na ČT, ve ST na PÁ, ve ČT na PO, v PÁ na ÚT.

K odhlášení stravy stačí telefonická odhláška, lze odhlásit i v internetovém objednávání.

Výdej obědů pro nemocné děti

Podle §4 vyhlášky č. 107/2005 Sb. o školním stravování se první den neplánované nepřítomnosti strávníka ve škole považuje za pobyt ve škole. První den nemoci mají rodiče možnost vyzvednout si oběd do vlastních nerezových jídlonosičů v době 11,00 - 11,45 a 13,45 - 14,00 hodin (vchod z Chválenické ul. do areálu školy). Pokud rodiče mají zájem odebírat obědy žáka v dalších dnech nemoci, potom bude cena zahrnovat minimálně plné náklady na přípravu oběda. Cenu za tyto obědy musí rodiče uhradit hotově u vedoucí školní jídelny před vyzvednutím do jídlonosičů. (V současné době je cena tohoto oběda 67,- Kč vč. DPH.)

Věkové kategorie

Na základě yhlášky č. 107/2005 Sb. o školním stravování dochází k rozdělení strávníků podle jejich věku do nových kategorií od 1. 9. 2005. Výše finančních normativů na nákup potravin pro jednoho strávníka na den v jednotlivých kategoriích od 1. 7. 2017 činí:
žáci 7 - 10 let              25,- Kč
žáci 11 - 14 let            27,- Kč
žáci 15 a více let         29,- Kč
zaměstnanci školy     29,- Kč
Celková cena oběda pro cizí strávníky  (nemocné děti) je 67,-Kč. (od 1. 7. 2017)
Do věkových skupin jsou strávníci zařazováni na dobu školního roku, ve kterém dosahují daného věku.

Oficiální informační server města Plzně

Jak trávíme volný čas o víkendu?

Sport, turistika, hry venku44%
Knížka, ruční práce, hud.nástroj15%