Školní projekt 25. ZŠ

Jdeme si pro zdraví – Naučné stezky a procházky v Plzni a okolí

Jít na procházku, udělat něco pro své zdraví, přitom se učit,  poznávat a bavit se. Naše město a okolí nabízí mnoho těchto možností. Témata naučných stezek jsou různá. Můžeme se dovědět něco o lesnictví, geologickém vývoji našeho okolí, floře a fauně, historii a využití plzeňských rybníků. Procházky údolím řek Berounky, Mže, Úslavy nás seznámí s historickým osídlením, stavbami na řekách a jejich okolí, s vodojemy, rybařením. Máme možnost objevit mnoho vodních rostlin a živočichů a sledovat vliv znečistění na jejich život.

Projekt je naplánován na 6. – 7. května 2014. Proběhne ve dvou dnech. První den se žáci vypraví na turistické vycházky, vyberou si trasu, naučnou stezku a celý den stráví v přírodě. Délka a náročnost tras bude volena podle věku dětí. Druhý den budou žáci materiál a informace, které zjistili, zpracovávat.

Cíl projektu:
Vést žáky k úctě ke svému městu, okolí a přírodě. Rozvíjet schopnost žáků spolupracovat s ostatními, učit se prosadit svůj názor, ale i vzájemné toleranci.

Výstupy projektu:
Výstava prací žáků v respiriu školy pro veřejnost. Prezentace obrázků, fotografií a písemných zpráv.