Dramatická výchova

Nejen divadelním, ale maskotem celé 25.ZŠ je náš CHVÁLÍČEK.

chvalicek

25. základní škola v rámci své široké nabídky zájmového vzdělávání, nabízí již sedm divadelních kroužků: Dividlo, Propadlo, Dramaťáček, Limetky, Jahůdky, Oponka a pro nejmenší Divadelní přípravka. Ve všech kroužcích si vyzkoušíte jak se dělá divadlo, seznámíte se s dramatickou výchovou, která vychází právě z přirozené dětské hry "na něco" nebo „jako“ a která je založena na kouzlu, v němž se my a vše, co je do hry zahrnuto (prostor, věci, zvuky), stávají něčím nebo někým jiným, než ve skutečnosti jsou a umožní Vám vstoupit do tajuplných světů pohádek, záhad a tajemství. Metody dramatické výchovy, které v našich kroužcích používáme, dovolí dětem vstoupit a prozkoumat příběh zevnitř, vnímat ho všemi smysly, prožívat, ale i přinášet své podněty a tím ovlivňovat děj. Pro malé děti je přirozené „hrát si“ na pohádky, které slyšely nebo viděly, ale podobně "hrát si" dokážou i starší děti, dokonce i dospělí, když mají více času pro překonání trémy a ostychu. Proto ať jsi malý nebo velký, pojď si s námi hrát. Těší se na tebe: Monika Moravcová a Lenka Šeflová, Vlasta Mauleová a Jana Klečková, Helena Sladká a Hedvika Černá.