Umělecká třída na 2. stupni ZŠ

Holky a kluci, jste páťáci?

Kreslíte, malujete, zpíváte, hrajete na hudební nástroj, nebo vás jen baví hudba a umění?

Právě pro vás otevíráme v 6. ročníku na naší 25. ZŠ v Plzni ve Chválenické ulici třídu s uměleckým zaměřením, jejímž cílem bude spojit děti se stejným nadšením, talentem a dále je rozvíjet.paleta

Do umělecké třídy jsou pro školní rok 2022/2023 přijímáni žáci 25. ZŠ na základě předchozího zaměření v 5. ročníku. Přihlášku odevzdejte své třídní učitelce.

Co vás čeká?
Spousta zábavy se spolužáky, které baví to samé, co vás.
Naše nová třída spojí výtvarníky i hudebníky.

Rozšířená výtvarná výchova nabízí práci s různými malířskými technikami, seznámení se slavnými výtvarníky, pestré metody práce, pořádání výstav.

Co bude obnášet rozšířená hudební výchova?
Hudební teorii, hlasovou výchovu, intonační a rytmický výcvik, dějiny hudby, kolektivní výuku hry na zobcovou flétnu, zapojení prvků muzikoterapie, pohybovou výchovu, práci v třídním instrumentální skupině a ve školním pěveckém sboru.

Akce pořádané pro uměleckou třídu: seznamovací pobyt, umělecky zaměřené výlety v Čechách i zahraničí. Nebude chybět ani návštěva výstav, koncertů, exkurze, tvůrčí dílny.

notová osnova     Učební plán umělecké třídy (HV) (PDF, 126kB)

Učební plán umělecké třídy (VV) (PDF, 126kB)

Učební plán třídy bez zaměření (PDF, 127kB)

Příklad rozvrhu "výtvarnice" (JPG, 185kB)        Příklad rozvrhu "hudebníka" (JPG, 183kB)