Akce ve školní knihovně

ZÁŘÍ:  Zahájení 10. ročníku soutěže o Nejlepší čtenáře knihovny pro školní rok 2020 / 2021. Zábavnou formou si budeme vyprávět o knihách, které jsme o prázdninách přečetli. Představíme 3.ročník mezinárodní knižní veletrh a literární festival SVĚT KNIHY PLZEŇ, který se bude konat od  25. - 26. září  v  DEPO 2015 PLZEŇ. Všichni čtenáři jistě ocení zajímavé knižní nabídky veletrhu i zajímavé besedy se spisovateli, které se v rámci literárního festivalu uskuteční. Opět se zapojíme  do mezinárodního projektu školních knihoven Záložka do knihy spojuje školy 2020. Informace o knižních novinkách KK Podzim 2020.

ŘÍJEN:  24. ročník celostátní akce Týden knihoven 5. 10. - 11.10. 2020. Mezinárodní akce Noc s Andersenem 9. října.Čtení pohádek, vyprávění, soutěž, divadelní dílna a půlnoční překvapení.Tato akce má na naší škole několikaletou tradici.Nápady a tvůrčí nadšení všech zúčastněných pobaví malé i větší nocležníky.

LISTOPAD:  Den pro dětskou knihu. Připomeneme narození 350. výročí narození J. A. Komenského. Knižní novinky KK Zima 2020 / 2021.

PROSINEC: Seznámení s knihami, které nám přiblíží kouzlo vánočních svátků. Některé nové knihy čtenáře inspirují k výrobě netradičních a originálních dárků.

LEDEN:  Připomeneme si narození  Karla Čapka našeho nejznámějšího spisovatele, žurnalisty, prozaika, dramatika a kritika. Ukázky z jeho žurnalistické tvorby a knih Válka s Mloky, Bílá nemoc. Nahlédneme do tvorby spisovatele Petra Šabacha knihy Babičky, Občanský průkaz a Hovno hoří.

ÚNOR: Představíme knižní novinky KK JARO 2021. Čtenářský čtvrtek  bude věnován Janu Werichovi. Spisovatel, dramatik, prozaik a jeden z předních tvůrců avantgardního divadla a herce. Přečteme si  ukázky z jeho tvorby i zajímavé osobní vzpomínky z okruhu jeho přátel.

BŘEZEN: Měsíc čtenářů, knih a internetu. Knihovna se zapojí do projektu Týden čtení aneb Čtení sluší každému.

DUBEN:  Začátkem měsíce si připomeneme v knize K. Skopové - Velikonoční svátky o století zpátky aneb tradice v Čechách a na Moravě. Staré obyčeje a rituály, které neodmyslitelně patří ke dnům probouzející se matky přírody. Zajímavý host nám přiblíží šumavské velikonoční tradice.

KVĚTEN: Akce Odpoledne s Máchou. Zajímavé soutěže, čtení, a tvůrčí dílna o zajímavé knižní ceny. Osobnost romantického K. H. Máchy zůstává dodnes opředena množstvím záhad a tajemství. Knižní novinky KK LÉTO 2021.

ČERVEN: Slavnostní pasování žáků prvních tříd na čtenáře. Složení čtenářského slibu, soutěže a čtení. Vyhlášení Nejlepšího čtenáře knihovny pro školní rok 2020 / 2021.