Proškoly.cz

www.proskoly.cz

Vážení rodiče, milí žáci,

25. ZŠ opět zakoupila roční licenci na využití portálu www.proskoly.cz .

Tento portál poskytuje on-line testy a pracovní listy,
které mohou děti využívat nejen ve škole, ale i doma.  Informační video

V minulých letech každý žák 4. - 9. ročníku obdržel lísteček s informacemi k přihlášení.
V tomto roce mají přihlašovací údaje k dispozici třídní učitelé a na požádání vám je zašlou.
 Jedná se o uživatelské jméno, heslo, heslo pro rodiče a heslo pro kamaráda.

Kromě novinek máte stále k dispozici:
• Testy dětských schopností         • Testy pro nejmenší
• Paměťové testy         • Testy z pravopisu českého jazyka
• Testy z angličtiny a němčiny         • Testy čtenářské gramotnosti
• Testy finanční gramotnosti         • Testy z oblasti ochrany člověka za mimořádných událostí
• Dotazník volby povolání         • Dotazníky Klima třídy a Klima školy
• Dotazník Odhalení rizikových oblastí         • Specifické poruchy učení - testy
• Specifické poruchy učení - pracovní listy         • Fake news - testy
• Fake news - pracovní listy         • Fake news - Politické minimum

Nové výukové oblasti na portále Proškoly.cz pro školní rok 2020/2021:
Chemie - testy
Chemie je nová testová oblast, která zahrnuje základní učivo z anorganické chemie. Jednotlivé testy jsou rozděleny do 3 samostatných oblastí – částicové složení látek, názvosloví a chemické reakce. Jednotlivé úlohy vychází z učiva pro základní školy a zaměřují se na jeho procvičování.
Chemie - pracovní listy
Soubor pracovních listů doplňuje jednotlivé testy z výukové oblasti Chemie. Jejich rozdělení je shodné s testovou částí. U každého pracovního listu je ve formátu doc uvedeno řešení jednotlivých úloh.
Přírodopis - testy
Přírodopis je další nová oblast, která zahrnuje základní učivo přírodopisu 2. stupně základních škol. Jednotlivé testy jsou rozděleny do 3 samostatných oblastí – stavba organismů, zoologie a biologie člověka. Jednotlivé úlohy vychází z učiva pro žáky 6. – 9. ročníku základní školy a zaměřují se na jeho procvičování.
Přírodopis - pracovní listy
Soubor pracovních listů doplňuje jednotlivé testy z výukové oblasti Přírodopis. Jejich rozdělení je shodné s testovou částí. U každého pracovního listu je ve formátu doc uvedeno řešení jednotlivých úloh.