Olda Neumann zabodoval v soutěži Vyzkoušej si být učitelem

O prvním červnovém pondělku se v plzeňském Centru robotiky konalo finále soutěže Vyzkoušej si být učitelem. I čtvrtý ročník akce pořádal Dům digitálních dovedností a i počtvrté měli účastníci za úkol vytvořit co nejkvalitnější a pokud možno interaktivní výukový materiál a ve finále jej i prezentovat před porotou a diváky. Do finále soutěže postoupil za naši školu Oldřich Neumann (9. B), který ve své práci shrnoval přínos světu z hlav některých českých vynálezců a vědců. Druhý zástupce naší školy - osmák Tomáš Pirner neprošel sítem semifinále.

Oba naši žáci se do soutěže přihlásili poté, co svůj výukový materiál prezentovali před zaplněným hledištěm koncertního sálu v rámci školní soutěže v prezentování s názvem Život kolem nás.

V době konání finále se však Oldřich účastní školní exkurze do Spojeného království a nemůže tak v Centrum robotiky svou práci obhájit. Pořadatelé soutěže mu však prezentaci umožnili v náhradním termínu, natočili ji na kameru a předložili porotě spolu s ostatními pěti fyzicky přítomnými finalisty. Oldřich se svou velmi pěknou prací navázal na úspěchy našich finalistů předchozích ročníků a vlastně je i překonal, neboť jej porota stanovila vítězem. Až se vrátí z Britských ostrovů, jistě si rád převezme diplom a hlavní cenu, kterou byl letos notebook značky HP.

Článek na stránkách Domu digitálních dovedností www.dddplzen.eu/5485-2/