Minihackathon

Naše škola se zapojila do zajímavého projektu Minihackathon 2017, který pořádala VOŠ a SPŠE Plzeň ve spolupráci s Centrem robotiky, SmartEdu a společností CISCO.

Do soutěže jsme přihlásili dva týmy žáků z 8. B. V průběhu května a června proběhly dva workshopy, na kterých se všichni soutěžící seznámili s programovatelnou deskou Arduino a Edushield. Tyhle dvě destičky spolu dokážou neuvěřitelné věcičky.

Samotná soutěž se konala 28. června v prostorách VOŠ a SPŠE Plzeň. Zadání práce bylo velmi zajímavé - naprogramovat chytrou ledničku. Kluci se úkolu zhostili parádně a vytvořili skutečně chytrou ledničku, která uměla např. měřit teplotu, signalizovat dobu otevření dveří, upozornit na uzavření ledničky nebo pozdravit při otevření dveří. Svoji práci poté prezentovali odborné porotě, která následně vybrala náš tým jako nejlépe zpracované řešení daného problému. Kluci dostali hodnotné ceny, ale hlavně si odnesli zážitky, které jim určitě pomohou rozhodnout se při volbě střední školy.

Odkaz na web - Minihackathon 2017