Mini-Plzeň město dětí

Otevřený klub Mini-Plzně se koná od 10. října 2016 každé úterý, od 15 do 18 hodin
ve Středisku volného času RADOVÁNEK v Plzni, Pallova 52/19.
Město dětí je kulturně pedagogický projekt. Jeho hlavní náplní je tzv. hra na město.
V zastřešeném objektu vyroste z příček a kulis „město“ a děti se stávají jeho občany se vším všudy. Ústředním tématem hry je městský život jako takový. Účastníci (v Plzni až 500 dětí denně) zde naleznou instituce, které znají ze skutečnosti: městský úřad, univerzitu, úřad práce, banku, řemeslné dílny, restauraci, kino atd. Tady se vaří, píše, tancuje, natáčí filmy, zatlouká, vyrábí a prodává, hraje divadlo jako v „opravdovém“ městě. Děti v roli občanů mají práva a povinnosti, dostávají za studium a odvedenou práci plat, dohadují se o zákonech a předpisech, odvádí daně, mají volební právo.
Děti mají v komplexním prostředí „města dětí“ možnost porozumět událostem, které znají z reálného města. Poznávají fungování různých institucí, do nichž v běžném životě nemají přístup, nebo se s nimi setkávají pouze v roli pasivních diváků. Zažívají, jak všechno se vším souvisí.
Organizátorem projektu je spolek TRK, z.s.
Podrobnější informace o projektu Mini-Plzeň naleznete na stránkách http://miniplzen.eu/ .
Mini-Plzeň 2016

kteří z našich žáků se zúčastnili v roce 2014 plánovacích dílen města dětí, dětské tiskové konference, také se vydali za zkušenostmi a inspirací na velvyslanectví do mini-Mnichova a účastnili se v létě 2015 projektu Mini-Plzeň 2015 (stavba kulis a hra na město).

Fotogalerie z těchto akcí najdete zde.