Mediálek

Na kroužku Mediálek se od poloviny září formou malých úkolů, projektů a práce ve skupinkách seznamujeme se základy mediální výchovy. Ukazujeme si příklady reklamních sdělení, novin, časopisů ad. v tištěné i multimediální podobě a učíme se tak rozumět jejich významům, které jsou na první pohled zcela zřetelné, jindy naopak skryté „mezi řádky“. Vyhledáváním informací a komunikací nejen se svými spolužáky, ale mnohdy i vyučujícími a ostatními zaměstnanci naší školy, se snažíme vymýšlet a formovat vlastní obsahy a vhodně je předávat.

Práce v prvním pololetí vyvrcholila tvorbou školního časopisu. Vymysleli jsme si pro něj název „Smartfox“. A protože jsme „chytré lištičky“ naučili jsme se pracovat s bezplatným počítačovým programem Scribus, který je vhodný pro tvorbu dokumentů jako jsou plakáty, noviny nebo časopisy. Naše získané znalosti tedy můžeme dále využít i v budoucnu.
Náš výsledek, časopis Smartfox, si můžete stáhnout ZDE.
Další skupinka pracuje na krátkém filmu z prostředí naší školy, na který se můžeme snad již brzy těšit!