Literární projekt „Čtení pomáhá“

V průběhu měsíce března se žáci 6. C zúčastnili literárního projektu „Čtení pomáhá“, který je nejen podpořil v dalším rozvoji jejich čtenářských dovedností, ale zároveň ukázal, že i obyčejné čtení každého z nás může druhému pomoci. Projekt „Čtení pomáhá“, který je mimo jiné podporován Českou televizí, MF DNES, Lidovými novinami, Frekvencí 1 či Evropou 2, rozdělí každý rok 10 milionů korun na dobročinné účely. O tom, kdo pomoc obdrží, rozhodnou právě dětští čtenáři. Každý školák, který se zapojí do projektu, získá po úspěšném vyplnění krátkého testu kredit 50 korun, který věnuje na jeden z nominovaných dobročinných projektů. Knihy, které jsou dětem k dispozici, jsou rozděleny do kategorií podle věku a na jejich výběru se podílí komise v čele se Zdeňkem Svěrákem, Alenou Ježkovou, Jiřím Dědečkem, Markem Ebenem a Martinem Romanem. Žákům 6. C se společnými silami podařilo shromáždit více než 8 000,- Kč, které rozdělili nominovaným charitativním projektům podle svého vlastního uvážení.

Všem žákům 6. C bych tímto chtěla poděkovat za účast na tomto projektu a popřát jim hodně nových čtenářských dobrodružství.

Vaše P. Šmatláková