Mezinárodní badmintonový turnaj Czech Sokol Cup

V halách naší školy byl již tradičně v termínu od 5. – 7. 9. 2014 uspořádán mezinárodní badmintonový turnaj Czech Sokol Cup. Letošní ročník se pyšnil už číslem třináct. Na turnaj se sjeli badmintonisté věkových kategorií U15 a U17 z Česka, Dánska a ze slovinské Lendavy, která je naší partnerskou školou. Podmínky turnaje byly jako vždy vynikající, hráčům byly poskytnuty míčky a nabídnut skupinový herní systém, který jim umožnil opravdu si hodně zahrát. Startovní listina čítala počet lehce převyšující padesátku hráčů a hráček.
Zajímavostí turnaje bylo otestování nového scoring systému, tzn., že si hráči vyzkoušeli hru na tři vítězné sety do 11 bodů bez možnosti nastavení.
Turnaj byl tradičně rozehrán již v pátek odpoledne, kdy jako první disciplína byla rozehrána dvouhra. Sobotní program byl ve velkém stylu jako správný sportovní „svátek“ zahájen českou hymnou v podání Miroslava Bartoše, člena opery divadla J. K. Tyla. Úvodní slovo pronesla ředitelka školy Mgr. Eliška Syřínková. Poté už byl turnaj v plném proudu. Program dne zakončil společný raut a sportovní aktivity na venkovních sportovištích 25. ZŠ, před kterými ale někteří upřednostnili nabídnutou relaxaci v bazénu.

Nedělní program vyplnily semifinálové a finálové zápasy dvouher ve všech věkových kategoriích, doplněné čtyřhrou chlapců v kategorii U15. Předání pohárů a cen zakončilo dvoudenní program 13. ročníku Czech Sokol Cupu.
Samozřejmostí a slušností je poděkovat těm, kteří pomohli turnaj zorganizovat, resp. svojí podporou umožnili jeho uspořádání: ČOS – odboru sportu, společnosti Kooperativa, L-Café vending, Dufek sport a Tomáš Bém (Restaurace Slovany).