Komorní inscenace opery pro děti na motivy Kouzelné flétny W. A. Mozarta. Děti viděly představení plné imaginace, jevištních kouzel a krásných Mozartových melodií. V.M.

Tvořivé odpoledne se bude konat pravidelně jednou za měsíc. Děti si vyzkouší nové výtvarné techniky a odnesou si vlastní originální výrobek. Tento měsíc v úterý 10. 10. 2017 jsme se věnovali "krasopsaní" - moderní kaligrafii.

Dentální hygiena

Žáci 4. a 5. ročníků absolvovali besedu o dentální hygieně.

V pátek 6. října se v Tachově uskutečnilo krajské kolo…

Krajské kolo v přespolním běhu

V pátek 6. října se v Tachově uskutečnilo krajské kolo v přespolním běhu. Naši kluci z 6. ročníku se se závodem vypořádali parádně a v náročném terénu se součtem jednotlivých pořadí umístili na celkovém třetím místě. Individuální ocenění si zasloužil Jakub Kaiser, když doběhl jako třetí v pořadí. Gratulujeme.

Naši žáci z 8. - 9. ročníku změřili síly v přespolním…

Okresní kolo v přespolním běhu starších žáků

Naši žáci z 8. - 9. ročníku změřili síly v přespolním běhu v Borském parku. Dívčí i chlapecké družstvo se umístilo na sedmé příčce. Pochvala je i zde na místě, protože závod absolvovali v prudkém lijáku a dali do toho vše.

Děti z mateřských školek a žáci z prvního stupně naší…

Sportovní odpoledne

Děti z mateřských školek a žáci z prvního stupně naší školy si zpříjemnili pondělní odpoledne sportováním. Vyzkoušet si mohli různé netradiční aktivity jako např. lezení nebo házení na cíl, ale samozřejmě také sporty jako badminton, basketbal, golf a florbal.

V úterý 26. září se v Borském parku konalo okresní kolo…

Okresní kolo v přespolním běhu mladších žáků

V úterý 26. září se v Borském parku konalo okresní kolo v přespolním běhu. Naši žáci předvedli výbornou formu a tak v součtu pořadí jednotlivých kategorií jsme obsadili dvě první a dvě druhá místa. Žáci z 6.-7. tříd postoupili do krajského kola.

Premiérový ročník přespolního běhu na Homolce pro žáky…

Školní soutěž v přespolním běhu

Premiérový ročník přespolního běhu na Homolce pro žáky naší školy se uskutečnil 25. září a své síly změřili žáci 4. - 6. tříd. Vítězům gratulujeme.

Žáci tříd 6. A, C se ve dnech 11. – 13. září zúčastnili…

Seznamovací pobyt 6.A a 6.C

Žáci tříd 6. A, C se ve dnech 11. – 13. září zúčastnili seznamovacího pobytu v hotelu Sirotek na Špičáku. Přestože počasí nebylo právě slunečné, děti si užily podzimní Šumavu. Navštívily Černé a Čertovo jezero, vystoupaly na Pancíř a prošly si Železnou Rudu. Sportovní odpoledne si děti také užily s úsměvem například „oblékací štafetu“. Během celého pobytu nacházely značné množství hub. Celý pobyt proběhl v dobré náladě.